Zdravý domov


Domov by měl být místem plným pohodlí, klidu, a dobrého zdraví. Jsou zde však faktory, které účinkují na náš zdravotní stav, ať už fyzický, či psychický, což se v konečném důsledku doplňuje, a je tedy důležité zařídit a vybavit svoji domácnost tak, abychom z toho ve výsledku jen těžili. Co si teda pořídit, na co se soustředit, a čemu se raději vyhnout?

bílá okna

Čistý vzduch

Vzduch, který doma dýcháte může být plný prachu, bacilů, které přinášíte zvenčí, a mnohdy také zatuchlý, protože například v zimě člověk nemůže dlouho větrat, a tak se do domu nedostane dostatečné množství čerstvého vzduchu. Poté se na vás začnou řítit respirační onemocnění, jako například ucpaný nos, zahleněný krk, dráždivý kašel. Rovněž tak oslabíte svoji imunitu, a jste náchylnější k nakažení se jakoukoliv nemocí. A právě v tomto bodě vám mohou život usnadnit čističky vzduchu Sunus. Díky tomuto geniálnímu přístroji se zbavíte nejen bakterií a virů, které se u vás doma pohybují vzduchem, ale rovněž také ulpívavých zápachů. Jednoduše si tak domů pustíte skutečně čerstvý vzduch, a to se vyplatí. Při výběru čističky vzduchu však myslete na kvalitu, a raději investujte do přístroje s dlouhou životností a větším množstvím funkcí. Jedním z nejlepších prodejců čističek vzduchu na trhu je firma Sunus.

foukající mrak

Dostatek světla

Věděli jste, že nedostatek světla může v dlouhodobé perspektivě způsobovat deprese, i jiná psychická onemocnění? Je proto důležité mít v domě stále co největší množství světla. Bydlíte-li v přízemí u cesty, a netoužíte po pohledech kolemjdoucích, kteří neustále nakukují do oken, není nutné zatahovat závěsy. Jednoduše si pořiďte rolety noc a den, které vyjdou poměrně levně, vlastně dokonce levněji než záclony, a vpustí do vašeho domu dostatek světla, aniž by propouštěli i zvídavé pohledy kolemjdoucích. V případě že ani tak nemůžete v některých místnostech zajistit dostatek denního světla, pořiďte si alespoň chytré osvětlení, které funguje na podobné bázi.

Autor příspěvku: