Zbavujeme dům vlhkosti. Jednou pro vždy!

Předpokládám, že jste si svou nemovitost před zakoupením velice dobře prohlédl a posoudil. Statika je tedy určitě dobrá a tak při opravách nehrozí zborcení žádné ze zdí či dokonce propadnutí stropů. V podstatě se dá říci, že stavba je docela zdravá. Tedy až na tu vzlínající vlhkost.
Tento problém nesmíte v žádném případě podcenit. Vlhkost, pokud se již dala do pochodu, se sama od sebe nikdy nezastaví. Bude jako rakovina rozežírat stavbu vašeho domu. Nezbavíte se v něm plísní, vše v baráku bude stále vlhké. U starého domu je však několikero řešení. To nejrazantnější je správné.
barevný dům
Nejjednodušším řešením je rozmístění různých absorbérů vlhkosti, které jsou k dostání téměř všude. Jejich účinnost je však poměrně nízká, proto opravdu vlhké stěny vlhkosti nezbaví a před plísněmi je neochrání.
Někdo sice volí chemické injektáže, které mají zastavit vzlínající vodu v pórech omítky a zdiva. To je řešení, které sice na čas asi omezí vlhkost, ale nezbavíte se jí úplně. Doporučuje se především tam, kde stěny navlhly jednorázově, například po povodni. Pokud je vlhkost ve vašem domě stálá, toto řešení nepomůže. Váš problém je v chybějící nebo už značně poškozené izolaci. Vlhkosti nic nebrání, aby po kapilárách stavebního materiálu stoupala čím dál tím výše.
Radikální řešení, ke kterému musíte přistoupit, je takzvané podřezání domu. Provádí se to přesně, jak se to vyslovuje. Dům (obvodové stěny), se celý podřeže. Musíte pomocí pily prořezat celou tloušťku stěny. Pilou pozvolna postupujete a do vzniklé mezery vkládáte speciální, nepropustnou izolaci. Zní to daleko složitěji, než to je ve skutečnosti. Samozřejmě je lépe obrátit se s touto operací na specializované stavební firmy, které vám doporučí jak typ materiálu, tak i další operace, které dům ještě lépe zabezpečí proti vlhkosti.
osamělý dům
Specializované firmy na řešení izolací mají také profesionální nářadí, se kterým pracují daleko rychleji, než byste tuto práci dělal sám svépomocí. Ostatně, dnes dělat něco na domě svépomocí je záležitost pro fajnšmekry a kutily. Pokud jim jste, nechte si svůj elán na další práce, třeba při zařizování interiéru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
/ od

Autor příspěvku: