Webhosting, co to vlastně je?

Co je to webhosting

Webhosting je služba, kterou si pronajímáte vlastní místo na internetu, pro provoz vlastních www stránek. Poskytovatel Vám službou pronajímá část svého „zázemí“. Můžete díky němu tedy působit na internetu se svým vlastním obsahem. Sdílení serverů patří mezi další služby, které se poskytují. Provozovat server je něco jako pronajímat někomu byt, využíváte ho, ale nevlastníte. Uživatelé webhostingu jsou tedy rádi, že si svůj web umístí na libovolný webhosting a zaplatí za něj, někdy ani to ne, místo toho, aby se sami starali o jeho nákladný provoz.
binární systém

Placený vs zdarma

Zdarma je webhosting obvykle za nějakou protislužbu – například umístění reklamního banneru na stránky, registrace domény přes poskytovatele freehostingu a podobně. Na hostingu zdarma obvykle nejsou přístupné všechny technologie.
Kvalitnějším webhostingem je rozhodně ten placený, samozřejmě výjimkou jsou laciné webhostingu. Za cenu jedné večeře pro dva v restauraci můžete mít jeden kvalitní hosting na dlouhou dobu, vyplatí se investovat peníze. Placené nemají omezený prostor a služby, jsou spolehlivé a nejsou plné reklam. Obvykle se platí například na dobu jednoho roku atp.
přenosný počítač v kanceláři

Výhody?

·         Webhosting patří mezi nejlevnější cesty k tomu, jak si založit vlastní a plně funkční web a šetří Vám náklady.
·         Přináší optimální podmínky pro provoz, pokud je tedy vyzkoušen dlouholetými uživateli.
·          Máte k dispozici zákaznickou podporu, na kterou se můžete vždy obrátit se svými dotazy.

Webhosting vs. hosting

Na internetu se často setkáme s pojmem webhosting i s pojmem hosting, jen málo z nás však ví a chápe patřičné rozdíly. Vysvětlení je však naprosto jednoduché. Termín hosting obecně je používán pro službu pronájmu určitého zázemí poskytovatele klientovi a poskytnutí s tím souvisejících služeb. Webhosting je tedy jedním z druhů hostingů.
web design

Domény

Syntaxe (oddělení domény tečkami) zná naprosto každý uživatel internetu. V doménových jménech lze používat pouze malou část znaků kódu ASCII: znaky anglické abecedy, číslice a pomlčku (každá část jména však nesmí končit ani začínat pomlčkou). Bez domény byste se nemohli na internetu pohybovat.

/ od

Autor příspěvku: