Seznamování přes internet – ano, či ne?

Potřeba navazovat milostné a intimní styky je zcela přirozená. Možností k nalezení svého vysněného protějšku je spousta. Klasickým způsobem, jak si najít svou spřízenou lásku je osobní setkání: například v práci, kavárně či rovnou na ulici. Záleží na okolnostech. Stále populárním způsobem, jak se s někým dát dohromady je, nicméně, online seznámení.
mobilní seznamka
 
Začíná to velice jednodušše. Zoufalá dušička lačnící po troše lidské něhy si v internetovém prostoru založí profil na seznamce, vyplní o sobě pár informací byť zkreslených, neboť všichni máme tendence se zkrášlovat – ať už ze stránky vzhledu nebo psychiky, najít si úlovek a zahájit konverzaci fádním pozdravem. Někdy to však bývá přesně naopak – ten pán neznámý nebo slečna inkognito začne chat sám či sama. Nyní následuje výměna několika desítek zpráv a pokus se někde fyzicky sejít.
 
Naskýtá se otázka, jestli toto setkání risknout, nebo se z něj vymluvit. Nikdy totiž nevíte, kdo ten člověk může být ve skutečnosti. Může se jednat o vraha, násilníka nebo někoho, kdo se své profilové fotce vůbec nepodobá. K čemu ale pak byla celá snaha se s někým dát dohromady? Váhání nad rozhodnutím se zdá nekonečné. Není moudré na internetu komukoliv věřit – to je první pravidlo bezpečného brouzdání na této celosvětové síti. Důležité je mít se na pozoru.
 
Pak může nastat situace, kdy si vy dva padnete do noty: rozumíte si, chápete se, bavíte se nad vtipy toho druhého, fyzicky se přitahujete a osobní setkání v podobě prvního rande vyjde nad očekávání dobře. Tomu se dá říkat úspěšný lov, nebo ne? 
 chatování na seznamce
Třetím pravděpodobným scénářem při rituálu namlouvání na seznamkách je, že se můžete stát obětí kyberšikany. Narazíte na zlého člověka, který si ze začátku vyslouží vaší důvěru, rozumíte si, vzájemně si pošlete osobní fotografie, co později mohou nést i intimní tématiku a náhle se ocitáte v přítomnosti jiného člověka. Začínáte pochybovat o jeho/jejích názorech, chování nebo rovnou fotografii. Stáváte se svědky, jak jsou vaše osobní informace a materiály zobrazující citlivé partie vašeho těla obraceny proti vám. Jste vydíráni. Jste poškozeni. Jak již bylo řečeno, v této sítově sociální sféře nemůžete nikomu důvěřovat, zvlášť pokud cítíte, že to jde s vašim úlovkem až příliš snadno.
 
Tento pohled na online seznamky možná působí až příliš negativně, ale hraní této hazardní vztahové internetové hry je až příliš riskantní, nicméně čím dál tím více lidí tento risk bere a sází na své šance. Někdy výsledek může dopadnout pozitivně, ale vzhledem k povaze lidí, kteří si rádi v internetovém prostoru nasazují masku, občas se stane, že to celé skončí fiaskem. Nepiště si s někým, u koho citíte, že to není dobrý člověk. Nesdělujte své citlivé informace někomu, koho sotva znáte. Už vůbec neposílejte přes internet nic, co by vás mohlo později poškodit, ne-li zcela zničit.

Online / od

Autor příspěvku: