Šaty dělají pracanta

Kdykoliv se člověk pustí do nějaké práce, neměl by opomenout ani otázku, zda je na tuto činnost vhodně oblečen. Přičemž mi v tomto případě nejde ani tak o nějakou otázku elegance, vkusu nebo dobrých mravů, ale spíše o pohodlí a bezpečnost. Protože je nasnadě, že každá činnost vyžaduje něco jiného a ke každému počínání je potřeba i jiného oblečení a dalších doplňků.
figurky řemeslníků

Vezměte si třeba takového dělníka u pásu, který by přišel na pracoviště s kravatou na krku. Nic proti eleganci, jenže by stačilo jen velice málo k tomu, aby se mu tato o něco zachytila a ten nebožák se na ní dost možná i uškrtil.

Nebo si představte kopáče, který by přišel na pracoviště v lodičkách s vysokými podpatky. Kromě toho, že by se mu ostatní chlapi smáli, že je ‚divnej‘, by mu co chvíli hrozilo vymknutí kotníku, zakopnutí, pád a zranění. A o to není co stát.

A takových příkladů by se tu dala uvést celá řada.

A proto by měl člověk před započetím každé práce myslet na to, je-li adekvátně oblečen. Aby se cítil pohodlně a také maximálně bezpečně. Takový pracovní oděv by měl člověka chránit, aby se zabránilo úrazům nebo jiným nepříjemným situacím, kvůli nimž by mohlo být vážně zle.

Při volbě pracovního oděvu by se měl každý soustředit nejen na jeho vhodnost pro tu kterou činnost, ale i na výběr správné velikosti, jež také hraje nemalou roli. Protože třeba i s příliš velkými či naopak malými botami může být hodně potíží.
žena s helmou

Týká se to každého a kdykoliv a dozajista , pokud se na práci oblečete do toho nejpříhodnějšího pro tu kterou činnost. A to ať už se jedná třeba o zahradničení, práci se dřevem, úklid kolem domu nebo v garáži, prořezávání stromů a co já vím, co všechno ještě.

Jenom ve správném a pasujícím oblečení, v bezvadné obuvi a v případě potřeby i s náležitou přilbou na hlavě, rukavicemi, ochrannými brýlemi a dalšími pomůckami se budete cítit dobře a zároveň i bezpečně.

A – řekněme si to upřímně – i přijatelně pro okolí. Protože zahradník přehazující kompost v saku s kravatou nebo naopak generální ředitel v montérkách na podnikové poradě vypadají nepatřičně a směšně.

Asi jako prostitutka, chránící si v práci své genitální zdraví pomocí stavbařské helmy a holínek.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
/ od

Autor příspěvku: