První zásada spánkové hygieny

V poslední době se hodně hovoří o takzvané spánkové hygieně. Co tento pojem znamená? Jedná se o dodržování několika důležitých zásad, které mohou o kvalitě vašeho spánku rozhodovat.

  • V dnešní uspěchané době si totiž mnohdy nastávající problémy vůbec neuvědomujeme, a tak je řešíme až ve chvíli, kdy už se rozjedou na plné obrátky.
  • Rozhodně se ale nevyplatí některé obtíže odsouvat.
    • Patří k nim i potíže se spánkem.

polštáře

Každému z nás se občas stane, že nemůže večer usnout nebo se po celou noc převrací a stále se budí. Jestliže se to stává pravidlem, je zapotřebí zakročit.

Jak dlouho má spánek trvat?

Odborníci doporučují spát šest až osm hodin denně. Neexistuje přesný časový údaj, protože každý z nás má prostě jinou potřebu. Záleží na věku, denní aktivitě a dalších faktorech. Jednu z častých chyb také děláme o víkendu, kdy se snažíme dohnat nedostatek spánku během pracovního týdne. Spánkový deficit se dohnat nedá.

  • Je zapotřebí si celý týden nastavit tak, abychom chodili spát ve stejnou hodinu a také ve stejnou hodinu vstávali.
  • Není možné tělo a mozek balamutit a dávkovat mu odpočinek, jak se nám to právě hodí.

Jestliže dodržíme tuto zásadu, bude náš organismus optimálně nastavený. Tím pádem odbouráme problémy se spánkem jednou pro vždy. Je přeci tak hezké těšit se večer do postele, když víme, že během chvilky budeme sladce odpočívat. Dalším přínosem bude příliv energie pro celý den.

ložní komplety

Vsaďte na jistotu – vsaďte na peří

Vyzkoušejte tedy tuto první zásadu spánkové hygieny a zanedlouho se nebudete moci dočkat, až večer ulehnete do bezpečí vaší péřové přikrývky a uložíte unavenou hlavu na měkké péřové polštáře. Péřové komplety jsou dobrou volbou pro každého, kdo má rád po celou noc teplo a ničím nerušený noční odpočinek.

  • Peří je dokonalým izolantem.
  • Kromě toho dokáže dobře odvádět tělesnou vlhkost.

Autor příspěvku: