První pomoc při bolesti zubů

Přesto, že budeme žít podle všech pravidel zdravého životního stylu, jistě se čas od času nevyhneme nějaké té bolesti. Pokud ale hned nechceme sahat do lékárničky s prostředky z klasické lékárny, můžeme zkusit nejdříve něco z té přírodní.

zdravé zuby

·        SKVĚLÝM PROSTŘEDKEM PROTI BOLESTI JE ČESNEK.

To, že pomáhá proti začínajícímu zánětu středního ucha, asi ví mnohý z nás. Stačí ho kousek opatrně zasunout na kraj zvukovodu a za chvíli je po bolesti. Zkusili jste ho už ale na bolavý zub? Je pravda, že vám bolavý zub, který je napaden kazem, určitě nevyléčí, ale pomůže zvládnout bolest.

·        Jak ho použít?

o   Naprosto stejně, jako v případě přechodím.

o   Vložte si ho do ucha.
hlavičky česneku

Pomůže i akupresura

Nejhorší je asi představa, že nás rozbolí zuby v některý naprosto nevhodný den. On asi žádný není pro tuto situaci vhodným, ale takové vánoční svátky nebo sobotní večer je doslova tragédií. Pro tyto případy je dobré mít doma limetku nebo citron. Je pravda, že pro zubní sklovinu jsou citrusové plody pohromou, ale bolest dokáží zahnat.

·        Stačí vložit do úst kousek citrusového plodu.

·        Jeho šťáva natolik zmate bolavé nervy, že přestanou posílat signály bolesti do vašeho mozku.

Až přijdete od zubaře, můžete si podřenou dáseň uklidnit zeleným čajem. Vychladlý odvar se chvilku kloktá a výsledek se brzy dostaví. Co dělat v případě, že vám doma došly zásoby česneku i citrusů? Budete si muset pomoci vlastníma rukama.

–         Stlačte bod mezi ukazovákem a palcem.

–         Druhou ruku použijte na místo mezi nosem a horním rtem.

–         Bodem, který by měl odehnat bolest, je i ušní lalůček.

Stačí tato místa mačkat po dobu deseti minut, udělat krátkou přestávku a celý proces zopakovat. A mělo by se vám ulevit. Tyto přírodní prostředky a akupresurní techniky znaly už naše babičky a v žádném případě na ně nedaly dopustit. Tak proč je také nevyzkoušet?


5/5 - (1 vote)
/ od

Autor příspěvku: