Památky v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj toho má hodně co nabídnout, ať už se jedná o lázeňská města, oplatky, přírodu, nebo festival v Karlových Varech, rozhodně se tu nebudete nudit. Můžete zde navštívit i několik památek, které stojí za to, jelikož s některými se ani jinde nesetkáte.

hrad Loket

            Císařská falc v Chebu je jediná falc v České republice. Za její návštěvu dáte sto korun. Obsahuje například kapli svatého Erharda, Černou a Mlýnskou věž. Falc byla dříve dočasným bydlištěm panovníka ve chvíli, kdy odcestoval na jisté místo, aby zde mohl spravovat daně a jiné potřebnosti. Byla vystavená přibližně ve 12. století, dále rozvíjen, a následně ničen francouzskou armádou.

            Také můžete navštívit hrad Loket, který se nachází v meandru řeky Ohře ve městě Loket nad Ohří. Za vstup zaplatíte 110 nebo 130 korun. Jedná se o středověký hrad, který byl vystavěn ve 13. století. Původně sloužil pro krále Václava I., v 17. století byl však vypleněn Švédy.

            Dále rozhodně nevynechejte zámek Kynžvart, který byl vystavěn nedaleko stejnojmenných lázní. Původně byl vystaven pro rakouského kancléře Metternicha, nyní náleží státu, další majitelé však náleží opět jejich rodu. Kníže Metternich k nám mimo jiné přivezl plevel jménem Bolševník. Za zámkem se rozléhají nádherné zahrady, jedná se o kulturní památku ČR. V případě, že vlastníte studentskou kartu ISIC, nebo učitelé ITIC, máte vstup do zámku zdarma. V jiném případě si vybíráte z několika okruhů, nejvíce zaplatíte však 250 korun.
hrad na mobilu

            Pokud vás zajímají hrady i zámky, neopomeňte ani Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou. Zámek převzal funkci hradu, který je k němu přilehlý, v období baroka. Nachází se v ní klenotnické památky a expozice gotického umění. Původ hradu není přesně znám, nejstarší by měla být však obranná kruhovitá věž, přesněji ze 13. století. I v tomto případě vám slevové karty zajistí vstup zdarma, nebo je třeba si vybrat z okruhů, nevíce zaplatíte 150 korun. Můžete se podívat i k pokladnici sv. Maura


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Kultura / od

Autor příspěvku: