Od koho si půjčit?

Ten, kdo má dostatek finančních prostředků, si může v každodenním životě pochvalovat. Protože peníze sice také nejsou všechno, jenže se s nimi dá leccos podniknout, lze si za ně pořídit skoro všechno, co je potřeba, lze si jimi notně usnadnit kdejakou situaci a záležitost.

Je tedy jenom dobře, když má někdo tolik peněz, kolik jich potřebuje. Jenže bohužel ne vždy jsou lidé právě v takové optimální situaci. Nejednou mají z nějakého důvodu peněz méně, než kolik by jich potřebovali, případně dokonce nemají žádné, ba mohou být i v mínusu.

A co si počít, když je třeba hradit vše, co s běžným životem souvisí, jenže není z čeho?

misky s mincemi

V takové chvíli se dají dočasné obtíže vyřešit tím, že si ten, kdo se dostal do nesnází, od někoho scházející finance půjčí. Nic proti tomu, jenže – od koho si za takových okolností půjčit? Od banky? Ale kdeže!

Jistě, je u nás zvykem, že se lidé obracejí v případě zájmu o půjčku na banky, jenže to už je dnes přežitek, cosi, co nám utkvělo v hlavách za dřívějších dob a co už dnes není zase až tak dokonalé. Protože banky i dnes peníze půjčují, jenže nejsou ideální volbou. Mají totiž pro podobnou činnost striktně nastavená přísná pravidla, a jakmile se od těchto žadatel odchýlí, je jeho snažení marné.

mince zlaté

Zatímco nebankovní hypotéka, to je něco docela jiného. U té jsou požadavky, jež se na zájemce o půjčení si kladou, daleko snáze splnitelné a benevolentnější. Tady nejsou nezbytné ani vysoké žadatelovy příjmy, ani registry dlužníků bez negativních záznamů, tady se dají akceptovat třeba i další žadatelovy nesplacené závazky, ba dokonce i exekuce.

Ať už tu potřebuje pomoci spotřebitel nebo podnikatel, vyjdou mu tu ve všech ohledech vstříc. A vše se tu nastaví tak, aby žadatel pokud možno uspěl. A nedokáže-li vyhovět ani minimálním požadavkům, je tu akceptováno i angažování spoludlužníka.

Nebankovní hypotéka se tedy získá snadno. A toho by se mělo využít.

Finance / od

Autor příspěvku: