Nikdy není pozdě

Žijete s pocitem, že vám v mládí rodiče něco nedopřáli a vy to teď chcete dohnat? Neocenili váš hudební sluch a nezapsali vás do Lidové školy umění, abyste se naučili hrát na klavír, housle, či nějaký jiný hudební nástroj? Možná si jen chránili vlastní a sousedovic uši. Ale není nic jednoduššího než to dohnat a do nějakého kurzu se přihlásit. Že se odjakživa stydíte, nebo že už na to nemáte věk, nebo třeba trpělivost? A nejsou to náhodou jen obyčejné výmluvy, jak se opravdu už do konce života na žádný hudební nástroj nenaučit hrát? Nejspíš ano, protože takový kurz hry na kytaru se dá zařídit i online!

kytara

Chcete se naučit hrát na kytaru? Není nic snazšího, chce to jen si koupit kytaru. A taky online kurzy, pak už se totiž nebudete moct vymlouvat, že nemůžete na kurzy docházet. Doma můžete do kurzu vždy.

Naučit se hrát na hudební nástroj vám zvedne náladu, ale taky sebevědomí. A když ztratíte ostych a ještě i zazpíváte, budete hvězdou nejedné párty.

Nikdy není pozdě se něco nového naučit. Naučit se kreslit, vařit, hrát na hudební nástroj, ale třeba i skočit padákem, sjet řeku, navštívit kouzelná místa. Máme mnoho možností osobního rozvoje.

Náš život je často hektický a je složité najít si chvilku jen pro sebe. Pokud ji najdeme, měli bychom pečlivě zvážit, jak s časem naložíme. Naučit se něco nového, například hrát na nějaký hudební nástroj, nám může dopomoci jednak k osobnímu rozvoji, ale může nás i naplňovat. Hudba povznáší, a i kdybyste se naučili jen pár základních akordů, dá se s těch menších problémů vyzpívat.

kytara

Nepropadejte trudomyslnosti, pokud vám hra na kytaru opravdu nepůjde. Zajděte si nějaký hezký koncert, ať už klasické hudby, nebo řádný metalový nářez. Ale nikdy už nebude žít s pocitem, že jste v životě něco chtěl a nezkusil. Není hanba nemít na něco talent, ale je ostuda nezkusit to.

Autor příspěvku: