Neúspěch v podnikání

Úspěchy a neúspěchy nás provází opravdu každý náš den. Záleží pouze na tom, jak moc velké jsou a zda jsou v rovnováze. V podnikání je hrana mezi úspěchem a neúspěchem velice často opravdu tenká. Přepadnout na stranu neúspěchu je mnohdy otázkou pár dní. Jak se vyrovnat s neúspěchem v podnikání a co vlastně dělat, pokud s podnikáním skončíte?
fialové nehty na rukou
Neúspěch v podnikání může znamenat několik věcí. Buď prostě skončíte s jedním podnikáním a začnete trochu jinak, lépe, nebo s podnikáním skončíte na dobro a stanete se běžným zaměstnancem. Rozdíl je také v tom, zda vám zbyly nějaké dluhy z podnikání, nebo zda můžete začít znovu s čistým štítem. Pokud se rozhodnete podnikat v jiném oboru či trochu změnit své podnikání, pak se jedná o tu složitější stránku věci. Lidé mají tendenci často opakovat svoje chyby a jen málokdy se z nich poučí. V druhé variantě je dobré to, že jako zaměstnanec máte aspoň stabilní a jistý příjem financí. Jak se ale s neúspěchem v podnikání vyrovnat?
1.      Konec podnikání vnímejte jako příležitost
Kde něco končí, tam něco jiného začíná. Konec podnikání vám poskytuje možnost dát svému životu nový směr, třeba si odpočinout, dát si pauzu, naučit se něco nového a potkat nové lidi. Nebo také rozjet nové podnikání. Je jenom na vás, jak nový začátek pojmete.
nákup přes tablet
2.      Vzpomínejte
Snažte se nezapomenout na dobu, kdy jste byl svým pánem. Je několik důvodů proč nezapomenout. Za prvé svými chybami se učíme, za druhé určitě budete mít na co vzpomínat a za třetí, když se vám zasteskne po podnikání, pak budete mít v živé paměti, co vás čeká.
3.      Neberte to jako porážku
Konec podnikání neberte jako porážku ale jako rozumné ukončení činnosti. Pokud jste si zavčas přiznali, že to takto nejde, pak na sebe můžete být opravdu hrdí. Spousta lidí totiž právě tento moment přeskočí a pokračují až do doby, kdy skončí s obrovskými problémy v exekuci.

/ od

Autor příspěvku: