Město králů, císařů i sídlo papeže, věčný Řím láká k návštěvě

Centrum antického světa, stejně jako toho středověkého – vlastně až dodnes je Řím významnou destinací nejen pro fanoušky starověku, ale i křesťanské poutníky. Nabídne pohled na Koloseum, Andělský hrad, Španělské schody a Forum Romanum jako takové. Míst, které může navštívit turista v Římě, jsou rozhodně desítky, za dvě tisíciletí se tu vystřídalo mnoho vládců. Jako bonus se cestou do Říma můžete stavit ve Vídni nebo Florencii, pokud se vydáte z Prahy autem. Ale nezdržujte se dlouho, protože Věčné město nabídne opravdu pořádnou porci antiky i baroka, co jen hrdlo ráčí!

řím památník

Nenechte si ujít fontánu di Trevi…

Při vyslovení jména města si každý vybaví něco jiného – právě to je důkazem, jak zajímavý vlastně Řím může být. Fontánu di Trevi jistě znáte ze snímku Sladký život, Památník Viktora Emanuela II. symbolizuje spíše moderní epochu, ale najdeme tu také několikero vítězných oblouků, které jsou zase reprezentantem antické éry. Co z toho si vyberete? Snad nejlépe všechno dohromady, protože v Římě se dá strávit i několik hezkých dní, že?

koloseum

Jezdí tu metro, takže mezi různými destinacemi můžete cestovat poměrně rychle. Záleží, jestli si oblíbíte spíše antiku, renesanci nebo baroko. Svatopetrské náměstí, sloup Marca Aurelia na Piazza Colonna, nedaleko sídla italské vlády. A to jsme stále ještě na začátku, protože do Říma si můžete vyjet třeba i za nákupy. Desítky kaváren zajistí azyl, když vás přepadne nečekaný déšť, ale jinak je tohle město prosluněné nejen během letních dnů. Přístav v Ostii a pobřeží Středozemního moře je asi třicet kilometrů daleko, takže si můžete udělat malý výlet. Ostatně, když se řekne Itálie, jistě se každému vybaví celá řada různých míst. Florencie, Neapol, Milán a Janov, ale třeba také Benátky a různá města na Sardinii. Možností pro cestování je tedy dost, jen si vybrat!

Kultura / od

Autor příspěvku: