Máme i své vltavíny


Jižní Afrika, Sierra Leone a některé další země jsou proslulé svou těžbou diamantů. Tam mají tyto nejznámější drahé kameny v relativně velkém počtu, dá-li se mluvit o velkém množství u něčeho, co je vzácné. Ale drahé kameny, to nejsou jenom diamanty. A také se tyto rozhodně nenalézají jenom v podobných vzdálených exotických zemích. Je i celá řada jiných drahokamů, které existují a které jsme si my lidé oblíbili. A patří k nim pochopitelně i české unikáty, jimiž jsou vltavíny.

Popularita právě českých vltavínů je nesporná. I když je její důkaz ne vždy zrovna příjemný. O tom, jaký je o tyto kameny zájem, jste určitě někdy slyšeli i vy, a to bohužel i v souvislosti s nelegálním drancováním jejich nalezišť, které bylo nejednou rozebíráno i v médiích.

vltavín

Vltavíny jsou prostě hezké a je o ně zájem. A to plným právem. A tak zdobí dejme tomu i lecčí přívěsek vltavín nebo rovnou vltavíny. Co je přece hezké, tím se my lidé logicky rádi zkrášlujeme. Někomu se více líbí ty zelené, někomu jinému spíše ty hnědé, hnědo- či černozelené, někdo preferuje ty průhledné a někdo průsvitné, někdo kulovité, zatímco jiný vejčité, zploštělé, protáhlé nebo různě hrbolaté. A ať se líbí komukoliv cokoliv, tady určitě objeví to pravé. Protože co vltavín, to unikát.

drahokam

A takové vltavíny nemusíme my lidé používat jenom pro svoji okrasu. Sice už je na rozdíl od pravěkých lidí nepoužíváme díky jejich ostrým hranám jako nože ani je nemusíme dávat svým milovaným ženám jako důkaz své nehynoucí upřímné lásky, ale těm, kdo tomu věří, pomáhají třeba i v léčitelství.

A ať jsou vaše pohnutky jakékoliv, můžete mít vltavíny či šperky z nich kdykoliv. A můžete se díky jejich vlastnění cítit třeba i jako patrioti, protože jde o unikáty, které se najdou jenom u nás a nikde jinde na světě. A jde navíc o drahokamy, které díky svému původu nabízejí něco víc než jiné drahokamy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Autor příspěvku: