Křišťál je symbolem pozitivity a čistoty

Křišťál je čistý oxid křemičitý, je to velmi rozšířený nerost na celé planetě. Většinou jej nalézáme v průsvitné nebo částečně mléčně zabarvené podobě a právě tato barva mu dodává zvláštní vlastnosti. Křišťál je jakýmsi odrazem naší vnitřní podoby, v jeho blízkosti si lépe uvědomíme, že jsme všichni součástí jednoho celku, že jsme navzájem propojeni a že lidský život má význam pouze tehdy, odhodíme-li všechny negativní vlastnosti, které sužují nejen nás a naše nitro, ale i všechny v našem okolí.

krystal

S pomocí křišťálu lze lépe chápat mezilidské vztahy a vztahy člověka k okolní přírodě, můžeme jej mít jako talisman pro eliminaci negativní energie a blokád, které nám doslova otravují život a nemají v podstatě žádný význam. S křišťálem se vám může lépe usínat i probouzet, můžete jej nabíjet na slunci a čistit pod tekoucí pramenitou vodou, nejlépe někde v potoce. Hodí se jako dárek pro každého, kdo má k minerálům vřelý vztah, a kdo je dokáže ocenit. Můžete si také pořídit náhrdelník či náramek a velmi dobře se bude vyjímat nad kotníkem.

krystal špice

Arabela

Dokážete si ještě vybavit pohádkový seriál z roku 1980 s názvem Arabela? Mezi filmovými rekvizitami se tam objevila i křišťálová koule, jejíž prostřednictvím se dalo nahlížet do prostředí, kde se pohybovala vysněná bytost. Křišťál mohl k tomu skvěle posloužit, protože je částečně či zcela transparentní a svým způsobem nahrazuje vodní hladinu či pohled do zrcadla.

Křišťálová koule je také velmi krásnou ozdobou, můžete ji mít doma v podobě těžítka a dekoračního předmětu na psacím či kuchyňském stole, bude se vyjímat vlastně všude, protože jeho neutrální barva zapadne ke všem barevným odstínům. Důležité je, abyste z křišťálu měli dobrý pocit, abyste si jej dokázali užít a nabídli jeho krásu také jiným lidem, např. dětem nebo vašim blízkým, kteří k vám občas zavítají na návštěvu.

Autor příspěvku: