Konopný olej – skvělý pomocník v kuchyni i v péči i pleť

Konopný olej je získáván lisováním konopných semínek. Olej, který je lisován přírodní cestou zastudena má charakteristickou jemně nazelenalou barvu a oříškovou chuť. Olej získávaný z konopí je ceněn primárně pro svůj vysoký obsah omega-3 a omega-6 polynenasycených mastných kyselin, kterých obsahuje více než 80%. Tyto kyseliny jsou důležité pro správnou funkci imunitního systému nebo metabolismu. Navíc jsou tyto dvě kyseliny obsaženy v konopném oleji v optimálním poměru 3:1.

konopný olej

Krom zdraví prospěšných tuků obsahuje konopný olej i celou řadu vitamínů. Mezi největší zástupce patří například vitamín E, který je skvělý antioxidant. Dále jsou to ale i vitamíny D, E, vitamíny skupiny B a vitamín C. Z vitamínů je to pak například hořčík, draslík nebí vápník. Konopný olej též obsahuje nezanedbatelné množství železa. Za zmínku rozhodně stojí i vysoký obsah fytosterolů, které jsou mimo jiné odpovědné za hladinu cholesterolu v krvi. Díky terpenům má konopný olej onu charakteristickou oříškovou vůni.

Prospěšnost konopného oleje na lidský organismus

Jak už bylo výše napsáno, konopný olej obsahuje řadu pro tělo prospěšných tuků. Je tedy možné ho doporučit k vnitřnímu užití pro podporu správné činnosti srdce či imunitního systému. Příznivý vliv má ale i na náš metabolismus.

cbd olej

Konopný olej je též možné aplikovat na lokální podráždění pokožky. V takovém případě můžete sáhnout buď po 100% přírodním konopném oleji nebo zvolit kosmetický přípravek s jeho obsahem. Velmi populární je například konopná mast, která pomáhá při bolestech svalů a kloubů.

Konopný olej pokožku skvěle hydratuje a zároveň se velmi rychle vstřebává a nezanechává jí po aplikaci mastnou. Též můžete konopný olej požívat k šetrnému odlíčení pleti. Stačí nepatrné množství nanést na vatový tampón a aplikovat na pleť. Ta bude následně hydratovaná a sametově hebká.

Autor příspěvku: