Kauza Pavel Vrba

Plzeňské angažmá Vrby podle mnohých médií začíná být poněkud nahnuté. Kdysi nedotknutelný trenér v současné době nepředvádí fotbal, na který jsou fanoušci a vedení klubu zvyklí a výsledkově se Plzni také dvakrát nedaří. I kvůli tomu se letos Západočeši nepodívají do evropských pohárů, což není úplně obvyklé. Navenek navíc začínají prosakovat informace o tom, že vztah mezi ním a Adolfem Šádkem není úplně ideální a ihned se začalo hovořit o tom, že Viktorka shání nového trenéra. Pojďme se však podívat na tuto problematiku postupně. Každý, kdo aspoň trochu pravidelně sleduje fotbal, vidí, že něco není v pořádku.
starší sportovec
Kdysi pověstná ofenzivní a oku líbivá hra se pomalu, ale jistě zadrhává, velká část posil ani zdaleka neplní očekávání, opory týmu již dávno neodvádí takové služby, jako dřív a vztahy uvnitř klubu očividně také utrpěly pomyslné šrámy. Může si však pan Šádek dovolit měnit trenéra? Tuto situaci už na západě Čech zažili. Když Pavel Vrba odešel k reprezentaci a potažmo do Ruska, Viktorka musela hledat nového trenéra. Ať už to byl Roman Pivarník, Dušan Urhin ml. nebo Miroslav Koubek, tedy trenéři, kteří měli v rámci českého fotbalového prostředí poměrně velké renomé, všichni při snaze vést český velkoklub víceméně pohořeli. Když se pak Pája vracel ze svého východoevropského dobrodružství, všichni jej vítali s otevřenou náručí. A po právu – s ním se vrátily staré pořádky.
fotbalový trenér
Tým začal šlapat, vztahy v kabině se urovnaly a co hlavně – dostavovaly se i úspěchy. Nesmíme totiž zapomínat na to, že trenér Vrba je jedním z hlavních strůjců úspěchů Viktorky v poslední dekádě. V Plzni se v té době samozřejmě sešlo více věcí – do klubu vstoupil silný majitel v podobě pana Paclíka, v zákulisí jej zastupoval Adolf Šádek, který je často označován jako jeden z nejmocnějších a hlavně nejschopnějších lidí v rámci českého fotbalu, utvořila se silná parta hráčů, motající se kolem Horvátha, Petržely a Limberského a v neposlední řadě výrazně pomohla právě osoba trenéra.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Sport / od

Autor příspěvku: