Je dobré předem vědět, jakou teplotu vaše voda má

Vlastníte zahradní bazén, ve kterém si léto rok co rok užíváte? Kromě něho však jako správní vlastnící bazénu musíte mít po ruce i řadu příslušenství, které vám usnadní především práci kolem, ale třeba vám o něm i něco napoví. Informace, které můžete získat ještě předtím, než se o tom přesvědčíte na vlastní kůži jsou vždy k nezaplacení a z toho důvodu vám pomůcka, jakou je teploměr do bazénu ušetří nejen čas, ale i s přesností naměří, jaká teplota se ve vašem bazénu nachází.

hračka ve vodě

Sortiment, který je poměrně velký

Tou nejvyhledávanější skupinou teploměrů jsou ty dětské. Není to ovšem překvapující, protože většinou jsou to rodiče, kteří si na zahradu pořídí bazén zejména kvůli jejich malým ratolestem. A jako správní rodiče, kteří jsou zodpovědní a myslí nejen na ochranu, ale i zdraví svých dětí, chtějí předem vědět, jakou teplotou oplývá bazén, ve kterém se budou jejich malí uličníci koupat.

V kategorii dětských teploměrů si můžete vybrat z opravdu pohádkových motivů. Ty se zvířátkem, které slouží jako plovák na vodní hladině jsou oblíbené u těch nejmenších, ale ani starší ratolesti nijak neurazí. Nalezete mezi nimi ledního medvěda, žraloka, krokodýla nebo kachnu, což jsou vodní zvířata, které se dětem líbí.

V případě starších dětí si můžete vybrat pouze mezi barevným odstínem teploměru, který ve vodě rozhodně nepřehlédnou.

Nerez nebo plast?

To je diskutabilní téma a mnozí by se shodli na tom, že záleží převážně na vkusu každého z vás. Každopádně platí, že nerez patří mezi odolnější materiál, který vydrží delší dobu v nepoškozeném stavu i přes neustálé působení chemie v bazénu. Plast je naopak pro děti dobrou alternativou z hlediska lehkého materiálu, který i během dovádění v bazénu dětem nijak neublíží.

dítě v bazénu

Za přesnější variantu měření ideální teploty se považuje teploměr se sondou, který naměří teplotu vody i ze dna bazénu.

Ať už se však rozhodnete pro jakýkoliv, není rozhodně na škodu jeden vlastnit, abyste měli vždy jasnou představu o tom, jak teplá nebo naopak studená je voda, do které se chystáte vstoupit.

Autor příspěvku: