Fólie a plachty jako příslušenství k bazénu

Ke každému bazénu patří také široké příslušenství. Jedním z nich jsou folie a plachty. Tato samostatná kategorie zahrnuje hned několik produktů. Za bazénové fólie se označují jak krycí plachty, tak také solární nebo zazimovací a dokonce i geotextilie, které se vkládají pod dno bazénu.

kapky

Jestliže chceme mít domácí zahradní bazén v provozu v letních měsících, potřebujeme geotextilii již před samotným zahájením výstavby bazénu. Upravíme půdu, část vyhloubíme, nebo budeme stavět bazén na povrchu, nesmíme zapomínat nasypat jemně prosetý písek, aby se dno bazénu nepoškodilo. Další částí, která chrání právě dno bazénu před poškozením, je geotextilie. Ta se instaluje na písek a chrání dno bazénu před protrhnutím, před prorůstáním trávy a zvyšuje komfort plavců, když chodí ve vodě po dně. Má vynikající vlastnosti, je částečně prodyšná, ale zabraňuje bakteriím a plísním v usazování. Dalším známým, snad nejznámějším produktem v této kategorii, je krycí typ.

Použití: před postavením bazénu, v průběhu jeho používá i pro účely zazimování

Plachty jsou nápomocné před instalací bazénu, v průběhu jeho používá nebo také v období zazimování. Před provozováním a samotným postavením využijeme geotextiliii. Tu si můžete vybrat v jakékoliv velikosti, dle typu velikosti. Následuje období provozování bazénu, kde využijeme buďto běžnou krycí fólii, která zamezí nečistotám, aby nám znehodnocovaly vodu a padaly dovnitř nebo solární, která nám ještě lépe přenáší teplo ze slunečního záření přímo na hladinu a do vody. Posledním zmíněným typem je zazimovací plachta, která se používá v případě zazimování bazénu v zimních měsících, kdy bazén nepoužíváme a není tudíž v provozu.

  • Produkty jsou k dispozici v základních rozměrech.
  • Nabízí se standardní velikosti plachet.
  • Široký výběr produktů – bílé neboli transparentní, modré a černé.
  • Je možné i individuální objednání nestandardní velikosti.

pod vodou

Krycí plachty plní základní úkol a to je krytí hladiny před nežádoucím znečištěním z okolního prostředí. Jistě to všichni moc dobře znáte, jakmile vodu jeden den nezakryjete, máte tam na druhý den spoustu napadaného listí, trávy, ale také hmyzu, chuchvalce prachu a pylu, větvičky a další drobnosti a nečistoty z venkovního prostředí. K zamezení vniknutí těchto nečistot do vody slouží právě krycí plachta. Chrání také před deštěm, který by mohl vodu znehodnocovat. Solární plachta plní tu samou funkci a k tomu je navíc speciálně vyrobená tak, aby ještě lépe přenášela teplo ze sluníčka na hladinu a do vody, proto se nazývá solární. Používá tepelnou energii ze slunečních paprsků a přenáší ji do vody.

Autor příspěvku: