Existují i drahé kameny


Možná nejste experti a nedokážete pojmenovat všechny kameny, které vás obklopují. Možná nedokážete určit ani to, co je všude kolem nás. Ale to neznamená, že neznáte aspoň ten nejzákladnější rozdíl, který mezi kameny existuje. A tím je skutečnost, že zatímco některých si my lidé nadmíru ceníme, jiné jsou nám leda tak na obtíž a zužitkujeme je v nejlepším případě někde na stavbě. A od toho, nakolik si různých kamenů ceníme, se odvíjí třeba i jejich cena, kvůli které existují jak kameny obyčejné a nezajímavé, tak i ty ceněné, označované jako polodrahokamy nebo drahokamy.

drahé kameny

Našinci si mohou pochopitelně dovolit spíše jen polodrahokamy. Ty jsou totiž samozřejmě krásné na pohled, ale nejde o zase až tak velké vzácnosti, jak je tomu třeba u diamantů. A do takových polodrahokamů investujeme samozřejmě hlavně proto, že se nám líbí. A to ať už ve formě šperků nebo dekorativních předmětů.
Ale nejen pro jejich krásu jsme za polodrahokamy ochotni utrácet. Tyto mají pro mnohé z nás i ještě jiný význam. A tím je jejich magická moc, jak se traduje už odedávna.

Prostě jsou polodrahokamy čímsi tajemným, co z nich dělá něco výjimečného, a díky tomu se tyto využívají i v lidovém léčitelství. A kdo v ně věří, toho možná tato víra i uzdraví. Někdy pak mají takové drahé kameny pomáhat ve vztazích milenců, někdy mají zajišťovat klidný spánek či nezávislost, někdy mají vnášet do života radost…

ametyst

Prostě je hodně toho, co prý drahé kameny mohou nabídnout. A i proto si je lidé pořizují. A to nejen pro sebe, ale i pro své blízké, jež obdarovávají obvykle podle vztahu takových drahých kamenů k jednotlivým znamením zvěrokruhu.
Je ale jasné, že se nevypravujeme do lůna přírody, abychom tam takové drahé kameny hledali. Na to máme jednak málo času a jednak je těžko říci, kolik z nás by uspělo. Ale to přece nevadí. Můžeme si je přece i koupit. A to zvládne každý z nás.

Autor příspěvku: