Bydlet útulně

Často právě drobnosti dotváří vzhled domova a působí silně na jeho obyvatele. Co jsou tyto drobnosti? Mohou to být věci, které nám někdo daroval nebo které jsme si dovezli z cest. Také výrobky našich potomků často ozdobují náš byt. Hodně si toho dokážeme také vyrobit sami, stačí se jen někde inspirovat a najít si na tvoření čas . Může to být příjemný způsob relaxace a trávení času s našimi dětmi. Nebo si můžeme doplňky samozřejmě koupit a postupně doplňovat nebo měnit podle našich nálad a potřeb.
srdce a svíčka

Co zútulní domov?

  • Textilie

Různé závěsy, záclony, ubrusy a dečky, které budou ladit s barvami interiéru nebo ho naopak barevně obohatí, mohou hrát velkou roli. Můžeme je měnit podle příležitosti a podle ročního období nebo svátků, lehce se čistí a perou.

  • Svíčky a aromalampy

Světlo svíček dodá romantickou atmosféru a zároveň dokážou domov krásně provonět. Důležité je jejich vhodné rozmístění a také tvar, případně svícen, do kterého jsou vloženy. Vůně by měly být pokud možno přírodní, mohou posloužit v rámci aromaterapie dokonce i při potlačování různých zdravotních nebo psychických obtíží.
lucerna a pomeranč

  • Květiny

Někdo je nemá rád nebo se o ně neumí starat, ale květina patří do každého bytu. Máme možnost si ve specializovaných obchodech a květinářstvích vybrat ty, o které se budeme schopni postarat, protože existují květiny jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

  • Fotografie

Rodinné fotografie mohou zdobit stěny schodiště, chodby nebo být v rámečkách postavené na poličkách v obývacím pokoji. Krásné mohou být i fotografie z cest, velkého formátu na zdi.

  • Polštáře a přikrývky

Barevně doladí nebo kontrastují se sedací soupravou, zpříjemní sezení a zahřejí.

  • Obrazy

Mohou být zajímavou investicí, ale nemusíte utrácet rovnou desetitisíce, abyste si zkrášlili byt. Spoustu krásných obrazů seženete na internetu, třeba na Aukru nebo na Fleru.

/ od

Autor příspěvku: