Alkoholický nápoj gin

Jestliže si chceme vychutnat opravdu skvělý alkoholický nápoj, tak jednou z možností je gin. Ten kvalitní má totiž nezaměnitelnou a lahodnou chuť.

Alkoholický nápoj gin

Dlouhá tradice

Tento alkoholický nápoj není jen tak ledajaký. Na rozdíl od některých není nijak starodávný, protože poprvé na světě se vyskytl v Nizozemí r.1650 doktorem medicíny. Výroba byla zajímavá, protože vznikla smícháním jalovcových bobulí s obilným destilátem, kdy nápoj byl klasifikován jako léčivý, protože pomáhal při potížích s ledvinami. Následně se dostal do Anglie, kde skutečně sklidil spoustu úspěchu a lidem tak chutnal, že jej vyhlásily jako národní nápoj.

alkoholické nápoje

Vznikl výrobou destilace obilí a přidáním surovin jako je například pomerančová kůra. Tento nápoj je základem pro přípravu mnoha drinků, a proto rozhodně nesmí chybět na jakémkoliv baru. Pokud jste tento nápoj nikdy v životě neměli, tak jej rozhodně vyzkoušejte, protože i přes vyšší cenu to rozhodně stojí za to. Zároveň gin je ideální volba pro zapití významných životních událostí, kdy si stojí za to dopřát nějaké lepší pití, abyste to pořádně oslavili s blízkými a kamarády.

Kupujte od kvalitního výrobce

Každý výrobce má svou recepturu a hlavně složení, které si samozřejmě chrání, protože je zcela výjimečné. Základ bývá podobný, ovšem potom záleží na druhu použitých bylin, jež se můžou všemožně kombinovat a tím vznikají různé chutě. To sami můžete vyzkoušet a dojít až ke ginu, který Vám bude skutečně velmi chutnat. Základním prvkem celého nápoje je jalovec, ovšem se zbývajícími surovinami si lze různě hrát, přidávat je v určitém množství a dále kombinovat.

plný bar

Většina nápojů tohoto druhu je nahořklá, díky čemuž je to volený základ mnoho drinků, což Vám zajisté potvrdí každý barman. Gin Lihovarek se prodává v mnoha variantách, přičemž tento e-shop nabízí pouze kvalitní produkty, takže si můžete být jisti původem a také tím, že se nejedná o žádný ošizený nápoj. Většinou má okolo 45% alkoholu, což už je slušná hodnota, a proto to není žádný slabý horký čaj. Typická je půllitrová láhev, kdy výrobci dbají i na její hezký design.

Autor příspěvku: